Cikksorozatom célja, hogy „élőben” mutassam be, hogyan lehet ma Magyarországon Civil szervezetet létrehozni, milyen lépései vannak, milyen megfontolások kellenek ahhoz, hogy eldöntsük, melyik lesz számunkra a megfelelő szervezeti forma, hogyan lehet működőképes, milyen ötletek, és munkabefektetés szükséges ahhoz,
hogy létrejöjjön, az általunk kiválasztott cél érdekében, és a közjót szolgálva elképzelt tervünk, amivel szebbé, jobbá tehetjük környezetünket.
Civil szervezetek alapítása, működtetése………
Létrehozható-e egy civil szervezet önállóan, jogi képviselő bevonása nélkül? Egyéb szervezeti mérlegképes könyvelőként, szeretnék létrehozni, önállóan, költséges ügyvédi/jogi szakember igénybevétele nélkül egy civil szervezetet. Ha Önt is érdeklik a szervezet létrehozásának lépései, kérem kövesse figyelemmel a mainet.hu-n rendszeresen megjelenő cikkeimet. Valószínűleg segítségére lehet, ha hasonló elképzelései vannak!
Civil szervezet: Számos olyan szervezetet foglal magába, amelyről a kifejezés is sugallja, olyan szervezet, mely a közigazgatástól, mind a katonaságtól független. A civil szervezetek működéséről és támogatásáról a 2011. évi CLXXV. törvény rendelkezik. A törvény meghatározása szerint Civil szervezet a Civil társaság, a Magyarországon nyilvántartásba vett egyesület – kivéve a párt -; és az Alapítvány.
Bodainé Erdős Emese
Mérlegképes könyvelő
(vállalkozási/egyéb szervezeti szak)
(Bér- és társadalombiztosítási szakügyintéző)
....................................................................................................