Az LG G2 Optimus nevet elhagyva egy nagyon erős hardverrel érkezett. A kijelző 5.2”-os TrueHD IPS 1080x1920 megapixeles felbontással és 423 ppi-vel. Betekintése szöge maximális, fényereje nagyon jól optimalizálva lett, nagyfényben is tökéletes. Kapunk hozzá értesítési LED-et, mely több színnel jelzi a különböző értesítésinket az előlapon, így mindig tudjuk mit mulasztottunk el.
A Samsungtól ismert szemkövetési szenzort a G2-es is megkapta. Az előlapi káva nagyon vékonyra hozták össze, amit egy új fajta áramkör átcsoportosításnak köszönhetnek, így a tényleges mérete 2,65mm mindössze. A készülék 16GB-os és 32GB-os változatban érhető csak el, bővítési lehetőség nincs.
Az előlapot gomb nélkül kapjuk, a kijelzőn keresztül érünk el már mindent virtuális gombsorral, melynek a sorrendjét mostantól testre szabhatjuk, illetve előhívhatunk plusz egy gombot, ami lehet a QuickMemo vagy az értesítések lehívója. Az értesítések lehívója jó ötlet, mivel a kijelző elég nagy, pedig az LG végzett teszteket és arra jutottak, hogy az 5.2” az, amit még kényelmesen lehet használni egy kézzel. Hát ez nem igaz, se hogysem lehet használni.
A G2 hátlapja fix, nem szedhető le, az oldalai pedig a hátlap irányába vékonyodnak, mivel semmit nem találhatunk rajta. A gombokat a hátlapi kamera alatt találhatjuk, mégpedig a hangerő gombokat, köztük pedig a telefon feloldásának gombját, mely híváskor illetve bejövő híváskor is fehéren visszajelez. A lezárt képernyőn a hangerő felfele gombra a jegyzettömb jön elő, a lefele gombbal pedig a kamera. Összeszerelése hibátlan.
Telefon alsórészére került a 3.5 jack, illetve a microUSB is, plusz a mikrofon és a hangszóró található még itt.
Pár újdonság, amit a G2 hozz el nekünk, mint például a kétkoppintásos feloldás. Kettőt koppintunk a kijelzőn ugyanoda és feloldja azt, illetve fordítva is működik. Ez hihetetlen kényelmes! Widgetekből egy rakatot kapunk, illetve gesztusokból is, mint például ha a fülünkhöz emeljük a telefont híváskor, akkor automatikusan felveszi, illetve megfordítva némítja azt. Szinte mindent testre szabhatunk, állíthatunk betűméretet, betűtípust, tárcsázó és szövegbeviteli billentyűzet tájolását is beállíthatjuk. Kapunk Vendég fiókot is, melynél beállíthatjuk milyen alkalmazásokhoz férjen hozzá a fiók. Jegyzet és jegyzetfüzetet, ahol az utóbbi kicsit extrább, bármikor lementhetjük PDF-ben amit firkáltunk, írtunk, illetve tovább küldhetjük azt. Csatolhatunk hozzá képet, hangot, videót, zenét, eseményt, helyszínt. Újabb alkalmazás a Life Square, ami egy idősávban jeleníti meg az összes tevékenységünket (SMS,hívás,Facebook üzenet, Twitter bejegyzés). Infrájának köszönhetően most is megtaláljuk a készülékben a QuickRemote alkalmazást, melyben most már saját magunk is összeállíthatunk egy távirányítót a tetszőlege gombbal együtt. Továbbá ha az eredeti távirányítót az infrájához állítjuk, akkor megtanulja tőle a gombok funkcióját és reprodukálni képes azt utána. Található még egy Voice Mate alkalmazás is, ami egy elég gyenge Siri irányzat. Utána még a QSlide, amely bizonyos alkalmazásokat képes minimalizálni és harmonikaszerűen megjeleníteni egymás mellett, ha 3 ujjunkkal a képernyőt elhúzzuk.
Belsőről röviden: Qualcomm Snapdragon 800 található, mint az összes zászlóshajónál, mellette 4x 2,26GHz-es proci Adreno 330-as GPU, 2GB RAM. A telefonon Android 4.2.2 fut, viszont az LG alaposan átdolgozta a kezelő felületet, ami eléggé terheli is a készüléket, így összesen 600MB szabad RAM marad tisztán.
A megapixel háborúba az LG is beszállt, a G2-ben már 13 megapixeles kamera található, elől pedig 2,1 megapixeles. Hátlapi FullHD videók rögzítésére is alkalmas. Bal oldalra kerültek a beállítások, jobb oldalon a videó és a kép mód található. Sok mód közül választhatunk: van sport, éjszaki, HDR, kettőskamera, sorozatfelvétel, szépségfotó, panoráma, VR panoráma, ISO(100-800), fényerő. Az elkészült képek alapján gyenge a kamerája, zajos.
Adatkommunikáció területén sincs panasz, mivel a következőkkel büszkélkedhet: Bluetooth 4.0, NFC, N-es WiFi, LTE, DLNA, A-GPS. Számítógépre kötve PTP és MTP támogatása van. Az akkumlátora egy 3000mAh teljesítményű, ami vígan elmegy 1,5napot használat mellett. Akkumáltor gondunk biztosan nem lesz vele.
Copyright: mainet.hu