A készülék 5.1”-os kijelzőt kapott, mely éppen egy kicsit növekedett elődjéhez képest, az S4-hez. Pixelben FullHD-val rendelezik, ami 1080p-t jelent, illetve 432ppi-s. Rendelkezik WiFi Direct-el, Hostpot funkcióval, USB OTG-vel és MHL támogatással. Újdonság, hogy a WLAN és LTE tud párosulni, így nagyugrásként a letöltési sebességünk megnő. Formatervre, anyagra nagyon hasonlít elődjéhez, csak egymás mellett tűnik fel a különbség. Az S5 ragtapasz mintázattal érkezett most. Gyárilag a legújabb Android rendszerrel, a KitKat elnevezésű 4.4.2-vel van felszerelve, illetve a legújabb ToucWiz interfésszel, mely kevésbé csicsás megoldás.
A készülék belseje magával rejt egy Snapdragon 801-es processzort, 4xKrait 400 magot, melyek magonként 2,5 gigahertz-el pörögnek. Mellettük pedig egy grafikai gyorsító áll, Adreno 330, plusz a 2GB-os RAM. Az S5 16GB háttértárral érkezik, viszont ebből 6GB-ot el is vesz maga a rendszer.
Az előlapi kamera 2megapixeles, míg a hátlapon található egy 16megapixeles, ami nem cask pixelben lett nagyobb, hanem a szenzor is megnőtt, mely egy 1/2.6”. LED vakú segít tökéletes fényképek készítéséhez. Továbbá a ISOCELL szenzort kapunk hozzá és további beállítási lehetőséget: ISO, HDR,Háttérelmosó fókusz,arcfelismerő,hangvezérlés,panorámakép,képstabilizátor,sorozatfelvétel. Videónál választhatunk UltraHD és FullHD között. Előbbi 30fps-el rögzít, utóbbi 60pfs-el képes erre.
Az ujjlenyomat olvasóban csak csalódni tudunk, sajnos nem javítottak rajta és közel sem használható kényelmesen, mint a konkurens Apple cégnél. Itt a kijelző aljától kell felfele húznunk az ujjunkat a kioldáshoz, viszont a rendszer csak nagyon pontos találatot fogad el. Fordítva, kicsit ferdén nem ismeri fel ujjunkat, ami elég amatőr, mivel az iPhone 5S fordítva, oldalazva is bármikor felismeri, illetve hihetetlen gyorsasággal rendelkezik, mivel csak rá kell helyeznünk ujjukat, nem kell sehova sem húzni. Összesen 3 ujjat regisztrálhatunk és menthetünk el. A készülék egy 2800mAh-es akkumlátort kapott, mely 1 napig gond nélkül fut, illetve kifejlesztetek egy energia takarékos megoldást, a Ultra Power Saving Mode-ot, mely kikapcsol minden alkalmazást, szürkeárnyalatossá váltja a kijelzőnket, illetve zárolt készüléknél még az adatkommunikációt is kikapcsolja. Tehát mindent levesz minimumra, viszont így drasztikuson nő a készenlét ideje, 15%-20%-nál még 2 napot bír így ki.
Pár újdonság még a csúcsmodelltől:
Az S5 már IP67-es szabványnak felel meg, ami azt jelenti, hogy 30percig bírja 1 méter mélyvízben minden gond nélkül, a por pedig nem tud bejutni a készülékházba. Manapság ez rendkívül hasznos a strandon vagy bárhol, például esőben is tudunk gond nélkül telefonálni most már. Mellette tele van pakolva szenzorral, például nem kapcsol le a kijelző, ha érzékeli, hogy nézzük. Híváskor megfordítással némítjuk, ha alvó telefonunkat megemeljük és érkezett bármi közben , SMS, Facebook üzenet vagy bármi, akkor apró rezgéssel figyelmeztet rá, hogy érdemes megnézni, mert történt valami. Képeink és pár helyen még tudunk úgy lapozni, hogy kijelző felett csak elhúzzuk ujjunkat és így a telefon lapoz. Az új modell nem a legjobb vagy legerősebb jelenleg a piacon, viszont ennek ellenére is egy nagyon erős hardverrel érkezik és a legújabb szofvterrel mind Android, mind Samsung téren.
Copyright: mainet.hu