A boldogság egy olyan lelkiállapott, amelyet szerfelett nehéz meghatározni. Amikor nem érezzük azt, hogy teljes lenne az életünk, ha mindennapjainkból hiányzik valamit, amit kulcsfontosságúnak ítélünk, akkor azt semmi más nemt tudja helyetesíteni mint a teljesség érzete. Sem pénz, sem ajándék. Ilyenkor gondolunk arra vajon boldogok vagyunk-e, s ha lelkünk mélyén vészjóslóan kavarognak az értelmetlen érzelmek, akkor azt mondjuk: nem vagyok boldog.
A szeretet természete összetett, és talán éppen ezért foglalkozunk annyit azzal, hogy miképpen is tehetünk rá szert. A személyek közötti szeretetet különféleképpen lehet értelmezni, kezdve a szenvedélymentes baráti szeretettől az erotikus szerelmen keresztül egészen a szexuális vonzalom értelmében vett szeretetig. Sikeres párkapcsolatot teremteni, jól menő kapcsolatban lenni pedig sokunknál, ha nem is legtöbbünknél, elsőrangú kérdésnek számít, kulcsfontosságú dolog az életünkben. Különsen ma, amikor az értékrendünk nagyon meglazult. Első fontos lépés egy sikeres párkapcsolat megeteremtéséhez mindennek ellenére önmagunktól indul.
Tisztán kell indulni egy új ismerettség felé, semmi esetre se ugorjunk egy új viszonyba ha érzelmeinket még nem értelmeztük kellőképpen a régi párunk iránt. Ezt nevezik a mai pszihológusok egyik legnagyobb hibának. Egészen biztosak lehetünk abba, hogy egy ilyen startnál előbb vagy utóbb kudarcot fog mondani új románcunk. Mert semmi sem múlik el önmagától, a régi szerelem sem, és főleg ne várjuk el új párunktól a kedves szavakat és a még kedvesebb magatartást, amennyiben mi hűtlenül lendültünk bele a vele való viszonyba. |
Sokszor éppen egy boldogtalan párkapcsolatból próbálunk menekülni úgy, hogy újat kezdünk. Boldogságra persze ez esetben nem kell számítani. S ha boldogok szeretnénk lenni, ha sikeres párkapcsolatot szeretnénk kialakítani, akkor az első lépés abban az írányban mindenképpen az őszinteség önmagunkhoz kell legyen.
A boldogság egy folyamat, legtöbbször a kitűzött céljaink elérésétől függ. Túdós szakemberek már régen rájöttek, hogy a pénz nincs kihatással a boldogásra. Vásárlással, shoppingolással persze helyetesíteni nem lehet. Esetleg egy órára vagy kettőre, de többre nem, mert a megvásárolt tárgyak végett érzett elégedettség nem tudja még megérinteni sem a boldogságnak nevezett állapot legalsó határát sem. Ha a vallásokra gondolunk, azoknak igen nagy szerepük van a boldogságban, de a vallási érzések is csak egy bizonyos részét képezik a boldogságnak. Hiszen az ember társas lény, társra van szüksége, partner, élettárs, férj, feleség nélkül legtöbbünknek keserves az életünk, még akkor is ha vallási érzelmeink ki is töltik nagy részét az űrnek bennünk.
Figyeljünk tehát oda mit teszünk és mit nem teszünk kapcsolatunkért, párunkért. A kiegyensúloyzott egyéniségnek elsősorban az emotív világa kell rendbe legyen, mert ezen alapszik a többi, tehát adott esetben egy eredményes kapcsolat létezése is. Ha a párkapcsolat elején vigyázunk mit és hogyan teszünk, ezzel már meg is alapoztuk a pozitív jövőt. Egy új érzelmi viszony kiindolópontját a pszihológusok nagyon fontosnak tartják.
Mennyire vagyunk hajlandóak kompromisszumokat kötni, és főleg milyen kompromisszumokat kötünk, mert sokszor megtörténik, hogy ott is engedünk, ahol nem lenne szabad.Ez aztán vissza is vághat alklomadtán, de akkor már késő lesz javítani a dolgokon. Téves úton haladunk akkor is ha a párkapcsolat legelején áldozni vagyunk készek, mert nagyon sok esetben ezek az áldozatok teljesen szükségtelenek, és csak arról árulkodnak, mennyire igyekszünk mindenáron magunk mellett tudni az adott személyt. Holott nem az áldozattól függ a kapcsolat. Akkor hát mit tegyünk? |
Legfontosabb olyannak lenni mint amilyenek igazán vagyunk. Hiszen tökéletesek biztosan nem vegyunk, ezt senki nem is várja el tőlünk, és azt is tudjuk, hogy a párunk sem tökéletes. Manapság mindezt már tudjuk, akkor is ha nagyon szerelmesek vagyunk. Ezt valahogy olyan sokszor elismételték már nekünk és számtalan helyütt hallottuk, olvastuk, hogy komikus lenne ha éppen akkor felejtenénk el, amikor legjobban kellenne eszünkbe legyen. Ha a hatalmas szerelem el is vakít bennünket egy-egy pillanatra, azért törekednünk kell az őszinteségre elsősorban önmagunkhoz. S így már helyben is vagyunk.
Törődnünk kell továbbá önmagunkkal a kapcsolat későbbi fázisaiban is, ugyanúgy mint az első napon, az első randevún, amikor olyan nagy buzgalommal készülődtünk és minden apró részletre odafigyeltünk, különösen a küllemükre. Ne hagyjuk el magunkat. Mert olyannak mint amilyennek bemutatkoztunk párunknak, olyannak kellenne maradnunk is. Ebben rejlik egy sikeres kapcsolat kulcsa. Persze történhet az életben bármi, előrelátni nagyon nehezen lehet bármely kapcsolat fejleményét, de ha jó alapokra építettünk, akkor jóra is kell számítanunk. Utóvégre sikeres párkapcsolatban csak akkor lehetünk boldogok ha önmagunkban is azok vagyunk, ha személyiségünk elégedett és ismeri a tartós értékeket, ha jellemünk kiegyensúlyozott.
A cikk szerzője: Angie
2014. szeptember 20.
Copyright: mainet.hu