A mai nemzedékekről az a hír járja, hogy a technológia fejlettsége végett kiveszett belőlük a romantika. Sietős, türelmetlen és mindent azonnal akaróaknak jellemzik őket legtöbbször, és ha ez talán bizonyos értelemben így is van, azért az érzelmesség, az ábránok mégsem veszhettek ki belőlük, hiszen a romantikus regények hihetetlen nagy népszerűsége éppen az ellenkezőkről beszél.
Igy példáulJane Austin művei, a hagyományosan romantikus regények egyik nagymesterének írásai, nemcsak nem mentek ki a divatból, hanem egyenesen első helyre ragadták fel magukat az olvasólistákon, elsősorban persze a hölgyek köreiben. Ettől a ténytől pedig már csak egy ugrásra vagyunk azoktól az oly titokzatos és régről elfelejtett szerelmes levelektől, ezektől az apró cetliktől vagy akár vaskos papírcsomóktól, amelyeket a romantikus lelkek ma is egészen biztosan őriznek valahol a kisfiók legalján.
A kézzel írott szövegek manapság igazán ritkaszámba mennek. Ha közölni akarunk valamit, legtöbbször sms-ben vagy chaten szoktuk azt csinálni, esetleg e-mailben ha több mondatról van szó. Ezek a módszerek, be kell vallani, nem alkalmasak ha szerelmeslevelet akaruk írni. De miért is írnánk szerelmeslevelet, ugye? Nem tűnik az egy kicsit feleslegesnek ebben a mai rohanó világban? Kinek van ma ideje irdogálni leveleket, ah! Ezeket halljuk legtöbbször, azután ugyanazok elvonulnak kuckójukba egy vaskos, érzelgős könyvvel a kezükben.
Nincs olyan nő, aki ne szeretne szerelmes levelet kapni. Aki viszont már kapott, féltve őrzi azt. Szerelemről írásban beszélni legtöbbször a távolság kényszerít bennünket. Erre pedig bizony manapság valóban megvan az ok és a lehetőség is, hiszen az internet idejében rengeteg a távkapcsolat. Néha amikor dalt szeretnénk küldeni kedvesünknek és így elmondani neki mit érzünk iránta, gondoljuk meg és fogjunk hozzá szerelmeslevelet írni. Nemcsak szerelmi vallomást, de egy egyszerű üdvözletet is lehet írni mint szerelmeslevelet. A kézzel írott leveleknek mindenképpen nagyob az értékük és annak ellenére, |
hogy napjainkban nemcsak a finom papirost hiányoljuk a megszokott mindennapjainkban, de még a levélírás kellékeit is, azért mégse egy sms-t írjunk drága lényünknek ha az évfordulónk közeledik vagy ha bocsánatot szeretnénk kérni tőle egy-egy apró huncutságunkért.Faragott íróasztalról meg finomhegyű töltőtollról most ne is gondolkodjunk, ám annál inkább egy egyszerű papírról meg örökíróról. Esetleg annyival tegyük ki magunkat, hogy beszerzünk egy finomabb fajta papírt, amiből igazán rengeteg van, kapni lehet minden színben, nyomatokkal, díszítésekkel, faleveles dekorációkkal őszi stílusban vagy akár domborított papírt pasztellszínekben. Ha megvan a jó papiros, több már nem is kell mint egy örökíró. Színes vagy kék. Klasszikusnak számít a sárgás papír, amely majd régmúlt időket juttat eszünkbe, s ha ezt választanánk, akkor nagyon jó hatást kelt majd rajta a szép fekete vagy sötétebb színű tinta, netán sötétlila vagy bordó. Valamikor hajdanában egy-egy levél, főleg szerelmeslevél, sorsokat is tudott dönteni, és annak ellenére, hogy mi nagyon távol érezzük magunkat azoktol az időktől, egy ilyen sorsdöntés levélben ma sincs kizárva.
Egy ilyen levél legyen a mi egyéni, intim dolgunk. Nem számít ha húsz éve vagyunk házasok, úgyanúgy mint az sem ha még csak újdonsült pár vagyunk, írjunk, mert ezzel alkalomadtán sokat tehetünk. Válasszunk szép, dekoratív borítót, ügyeljünk a papír minőségére, ami pedig a fogalmazást illeti, legyünk egyszerűek, fogalmazzunk szimplán, hétköznapian, úgy, hogy kedvesünk a leírott szavainkban felismerjen bennünket. A levél tartalmán nem kell sokatgondolkodnunk, nem is az a lényeg, hogy sokat írjunk, legjobb ha nekiülünk és kiöntjük a lelkünket. Elég egy egyszerű, rövid levelet is írni, de ha szeretnénk többet, vagy ha arra vagyunk kényszeredve, hogy több esetben írnunk kell drágánknak, akkor majd csak a második levél legyen határozottab, markánsabb. |
Szerelmes leveleket nem kell minduntalan küldözgetni. De ne essünk a másik végletbe sem, ne csak Bálint-napra írjunk párunknak szerelmes vallomást. Legyünk egyenesek, mert a szerelmeslevél varázsa az őszinteségben van. Ez a legfontosabb tudnivaló ezekről az érzelmes irományokról, és ha nem is fogunk hozzá mostantól kezdve romantikus leveleket írni kedvesünknek, egy nagy hibát azért mégse kövessünk el: ne hallgassuk el érzelmeinket, még akkor sem ha nem tudjuk szavakkal előadni őket.
A cikk szerzője: Angie
2014. szeptember 10.
Copyright: mainet.hu